📝 #مقالات_مفید .. . .
💠 #شاخص های #توجیه پذیری، #طرح_توجیهی - بخش دوم

در ادامه بررسی مطالعاتی که بر #توجیه_پذیر بودن یک طرح توجیهی فنی- اقتصادی اثرگذار هستند، هم‌اکنون توجیه پذیر بودن یک #مطالعات_امکان_­سنجی را از دید #فنی مورد بررسی قرار داده­ایم که تشریح آن را در #سایت_شرکت قابل درسترسی است.

در نوشتار قبل، توجیه پذیر بودن بخش #بازار در #مطالعات_توجیهی توضیح داده شد و گفته شد که یک طرح توجیهی فنی- اقتصادی شامل سه بخش #مطالعات_بازار، #مطالعات_فنی و #مطالعات_مالی می­باشد و به این نکته اشاره شد که هرکدام از این بخش­ها باید به صورت مجزا بررسی و قابل توجیه باشد. شایان ذکر است که اگر #بازار_محصول توجیه پذیر نباشد، مطالعات فنی جهت #تولید_محصول معنی پیدا نخواهد کرد؛ البته مطالعات بازار و فنی را می­توان همزمان نیز انجام داد.

در بخش مطالعات فنی، شناخت #ماهیت_محصول، #ظرفیت_تولید، بررسی #مواد_اولیه، شناخت #دانش_فنی و #روش_تولید و همچنین مراحل انجام #کنترل_کیفیت باید با دقت زیاد و به ­طور تخصصی بررسی شود. دقت نظر در تهیه مطالعات فنی می‌بایست خیلی بالا بوده؛ چون به طور مستقیم در #مطالعات_مالی_اقتصادی طرح توجیهی تاثیر می گذارند. هر یک از بندهای ذکر شده در بالا در سایت شرکت به تفضیل آمده است... . .
. 📌 لینک #کانال_تلگرام شرکت؛ لینک #آبی رنگ در صفحه اصلی پیج .

با #بهین_صنعت_یاب همراه باشید... .
.
📲@behinsanatyab
📲@behinsanatyab
📲@behinsanatyab
🌐 behinsanat.com
☎️ ۰۲۱- ۲۶۳۰۲۰۸۱
📣 tlgrm.com/behinsanat

#ماشین_آلات #مطالعات #امکانسنجی #کامفار #comfar
28 likes
Log in to like or comment.