195 likes
 • iranbme«نمونه نیمه صنعتی دستگاه اکسیژن‌ساز ایرانی به مرحله تولید انبوه رسید»

  دستگاه اکسیژن‌ساز که به همت متخصصان داخلی طراحی شده، در قالب طرح کلان ملی فناوری تولید تجهیزات پزشکی با هزینه‌ای معادل یک دوم محصولات مشابه خارجی به مرحله تولید انبوه رسید.
  علی ابراهیمی، مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان نفس‌یار طب، نقش این دستگاه را در بهبود زندگی و کاهش مشکلات بیماران تنفسی حیاتی دانست و افزود: بیماران تنفسی به دلیل نیاز مداوم به اکسیژن باید به صورت مستمر از دستگاه‌های تولید اکسیژن استفاده کنند و عدم دسترسی به این امکان می‌تواند مشکلات جدی را برای آنان به همراه داشته باشد. از کاربران این دستگاه می‌توان به جانبازان شیمیایی، بیماران COPD، بیماران ریوی-قلبی، مبتلایان به آسم و عموم بیماران نیازمند به اکسیژن‌رسانی اشاره کرد. یکی از معایب اصلی نمونه‌های وارداتی علاوه بر قیمت بالای آن، عدم وجود خدمات پس از فروش مناسب است که در بعضی موارد حتی از کیفیت لازم نیز برخوردار نیست؛ بنابراین بر آن شدیم نیاز بیماران کشور به این دستگاه را برطرف کنیم.
  وی در خصوص کارکرد این دستگاه گفت: هوای موجود در اطراف ما فقط حاوی ۲۱ درصد اکسیژن است و بیمارانی که نتوانند اکسیژن مورد نیاز خود را از هوا تأمین کنند، دچار مشکلاتی می شوند و ناچارند از یک دستگاه‌ با توانایی تولید اکسیژن خالص استفاده کنند. پیش از این کپسول‌های حاوی اکسیژن خالص توسط بیماران مورد استفاده قرار می‌گرفت که دارای مشکلات و معایب زیادی بود. یکی از بزرگترین معایب استفاده از این کپسول‌ها آن بود که صرفاً اکسیژن مورد نیاز ۸ ساعت بیمار را تأمین می‌کرد اما با ورود فناوری‌های جدید، دستگاه‌های اکسیژن‌ساز در قالب‌ها و شکل‌های گوناگون وارد بازار سلامت شدند. دستگاه‌های اکسیژن‌ساز باید توانایی تولید حداقل ۹۰ درصد اکسیژن خالص نسبت به توان اسمی‌شان که عموماً به صورت لیتر بر دقیقه بیان می‌شود را دارا باشند که خوشبختانه این دستگاه دارای چنین قابلیتی است.
  .
  🔍 منبع:
  www.iranbme.ir/Forum/Post/1394

  #مهندسی_پزشکی #پزشکی #درمان #دانش_بنیان #تجهیزات_پزشکی #اکسیژن_ساز #جانباز #تولید_ملی #ساخت_ایران #اکسیژن
  #iranbme #BiomedicalEngineering #MedicalEquipment #OxygenConcentrator #MadeInIRAN

 • toolidemelli1
 • partodesign👌👌
Log in to like or comment.